Kategoriler
Sepetim

Misyonumuz

Yerel Toplumu ve Kadın Girişimciliğini Destekleme


Eminem's Olive Oil


Dünya Çapında Büyükelçi


Emine'nin hedefi, Eminems's Olive Oil Naturel Sızma Zeytinyağı'nın Türk kültürünün dünyaya elçisi olarak hizmet etmesidir. Türkiye'den en kaliteli sızma zeytinyağını tatmanın insanları daha fazla bilgi edinmeye teşvik edeceğini umuyor. Güzel kumsalları ve yamaç kasabaları ile sevdiği ülkesinin ve harika mutfağının hakkında. (En sevdiklerim arasında Hünkar Beğendi ve Künefe) Umudum anlayış ve takdir yoluyla gelecek nesiller için daha iyi bir dünya inşa edebilmek.


Emine daha sonra toprağı işleyecek ve ağaçları canlandıracak arkadaşları buldu. Satın aldığı tüm topluma yayıldığında, daha fazla aile Emine'ye yaklaştı; şu anda toplam 300 adet meyve bahçesine ve 8.000 dönüm zeytin ağacına sahiptir. Kendisini bu maceraya atmaya iten şeyin ne olduğu sorulduğunda Emine, “ihmal edilen ağaçlar yetim çocuklara benziyordu; nasıl yardımcı olmayayım?"


Emine'nin satın almaları birçok yönden yardımcı oldu. Topraklarından başka çok az şeye sahip olan satıcılara yardım eder; meyve bahçelerini canlandırarak araziye yardım eder; yeni istihdam olanakları sağlayarak topluma yardımcı olur; ve yereli destekleyerek bölgeye ekonomik olarak yardım ediyor. Ancak Emine için bu yeterli değil çünkü aynı zamanda başkalarına dünya standartlarında bir Sızma Zeytinyağı (EVOO) üretmenin katma değerini öğretmek istiyor. “Zeytin dalı taşıyan güvercinin kanatlarında bu camiaya ve tüm dünyaya eğitim getirmek istiyoruz” diye güzel bir dille ifade ediyor.


Emine yerel topluma sunduğu desteğin yanı sıra kadın girişimciliğinin tutkulu bir savunucusudur. Zeytinyağı projesiyle birçok yerel kadına tarlalarda çalışma ve Eminem's Olive Oil'in üretimine katkıda bulunma fırsatı vererek yardımcı oldu. Ayrıca yerel kadın girişimciler için birçok faaliyetin tanıtımını yaptı.

Sitemizde sizlere özelleştirilmiş bir hizmet sunmak için çerez kullanılmaktadır. Detaylı bilgi almak için Gizlilik Politikamızı inceleyiniz.