Kategoriler
Sepetim

Hakkımızda

Eminem's Olive Oil'e HoşgeldinizBen Emine Colin ve sizinle biraz hikayemi ve birazda zeytinyağı dünyasında bu büyülü yolculuğa çıkmaya nasıl karar verdiğimi paylaşmak isterim.Gerçek Bir İsyancı RuhBu seçimde benim kökenim ve kültürüm büyük rol oynadı. Hikayem; topluluk sevgisi, yeni zorluklar karşısında korkusuzluk ve kadınların güçlendirilmesiyle dolu. Ben Türküm, İstanbul'da doğup büyüdüm. Benimle vakit geçiren Türkiye'nin kırsal kesimlerindeki büyükannem bana çiftlik hayatı hakkında çok şey öğretti ve doğaya ve çevreye olan ilgimin ilk tohumlarını attı. Gerçek bir asi ruh, o zamanın katı Türk toplumunun kurallarına uymayı reddettim. Benim dünyayı keşfetmem ve hayatımda yeni bir sayfa açmam gerektiğini hissettim. Bir an bile tereddüt etmeden 19 yaşında Amerika'ya taşınmaya karar verdim. Oraya çok az şeyle geldim ama hayatın bana çok şey kattığını hissediyorum.

Eğitime Dair

Kolej ve dişçilik okulundan, ROTC'den başlayarak ve Ulusal Muhafızlarda hizmet ederek, daha sonra ABD Ordusu Diş Kolordusu ile dünyayı dolaştım, Binbaşı rütbesini kazandım ve sonunda kuzey Kaliforniya'ya yerleştim, bir aile kurdum ve kendi Endodonti kliniğimi açtım.

Başkalarını önemsemek, topluluğumdakilerin yaşamlarını iyileştirmenin yollarını bulmanın yanı sıra, yaşam yolculuğumun her zaman büyük bir parçası olmuştur.

Zeytinyağının Keşfi

Hayatımın daha sonraki bir aşamasında, memleketime geri dönmem ve köklerimle bağlantı kurmam için bana ilham veren Mark ile tanıştım. Türkiye'yi çok gezdik. Geniş zeytin tarlaları ile birlikte Akdeniz ortamı bana bu fikri verdi. Zeytinyağı ekimi ve üretimine başlamak. Mark ve ben Milas bölgesinden geçtik ve bölgenin doğal güzelliğine aşık olduk. Biraz araştırma ve incelemeden sonra, büyük bir terkedilmiş mülk bulduk; onun yaşlı bir kadın olan ev sahibi, genç neslin daha büyük şehirlerdeki fırsatlar için ayrıldığını (tıpkı babamın ben küçükken yaptığı gibi) ve aile arazisine bakmakla ilgilenmediğini açıkladı. Yürürken çok huzurlu hissettik bu yerin etrafında, bu yüzden onu almaya karar verdik. Ve işte her şey burada başladı.

Sitemizde sizlere özelleştirilmiş bir hizmet sunmak için çerez kullanılmaktadır. Detaylı bilgi almak için Gizlilik Politikamızı inceleyiniz.